Antalya Marka Tescil 25 Ocak 2019
Antalya Marka Tescil

Bir girişimin hizmet veya mallarını, bir başka girişimin hizmet ve mallarından ayırt edilmesini sağlayan özelliklere, işaretlere marka denir. Marka tescili yaptırmak ise bu önemli özelliklerin sadece size ait olduğunu belirten, yasal yollarla tescil edilmesini ve korunması anlamına gelmektedir. Antalya marka tescil başka girişimcilerin, sizin isminizi kullanmasını ve bundan kazanç el etmesini engellemek için 556 sayılı kanunun maddesince yürürlüğe girmiştir. Türkiye de size ait olan markayı tescil ettirmek için Türk Patent Kurumuna başvuru yapmanız gerekir.

Neden Marka Tescil Yaptırılmalı?

Marka tescil yaptırmanız size ait olan markanın tescil kapsamın da, sizin izniniz olmadan başka kişiler tarafından kullanım hakkını engellemek için yaptırılmalıdır. Marka tescil için başvuru yaptığınız da hizmet verdiğiniz ürünün, ismin görsel ve işitsel olarak çok iyi analiz edilmesi gerekir. Markanızın ait olduğu sınıfın tespitin de en önemli aşamalarından biridir. Yanlış sınıfa başvuru yapmanız durumun da ileride hak kaybına uğramanıza sebep olabilmektedir. Marka tescil işlemin de diğer önemli konu isim sorgulamasıdır. Antalya marka tescil isim sorgulamanızı detaylı olarak araştırarak, diğer markalar ile benzerliği olmayan bir isim bulmanızı sağlar. Marka isim sorgulama işlemi internet alan adı araması gibi yapılarak tespit edilir. Marka tescil şahıs ve kurum adına olarak iki farklı şekil de yapılmaktadır.

Şahıs Adına Marka Tescil Başvurusu İçin Gerekli Belgeler

• Kimlik fotokopisi 
• Vekâletname 
• Logo örneği 
• Vergi No ve TC kimlik No

Firma Adına Marka Tescil Başvurusu İçin Gerekli Belgeler

• İmza sirküleri fotokopisi 
• Vergi levhası 
• Logo örneği 
• Vekâletname

Antalya marka tescil olarak sizlere kısa sürede ve kaliteden ödün vermeden, uygun fiyatlara marka tescil danışmanlık hizmeti vermekteyiz. Marka tescil haricin de logo tescil, slogan tescil, tasarım tescil, barkod tescil ve fikri haklar konusun da danışmanlık hizmetleri sunmaktayız. Marka tescil işlemlerin de bize danışmadan karar vermeyin. Amacımız markanızı yasa ile belirtilen haklarınızı korumayı sağlamaktır. Yılların deneyimi ve tecrübeli uzmanlarımızla sizin ve marka değerinizin korunması için Antalya marka tescil ofisimiz de hizmet vermekteyiz.